Szellemtáblák:
A táblát általában kettő ember használja, de lehet egyedül is.
A táblát helyezd az öledbe, vagy asztalra és a planchette-et a mutató és a középső ujjad hegyével érintsed, de ne nyomjad túl erősen. Fontos a hozzáállás. A hangulat kihat az eszköz működésére is. Nincs semmilyen szertartás, vagy művelet meghatározva a használatához. Amennyiben úgy érzed, kellenek neked bizonyos műveletek, szertartások, csak nyugodtan. Ajánlott használat előtt egy rövid meditáció, amivel lenyugtatod a gondolataid és ráhangolódsz az adott kérdésedre. Ehhez mérten érdemes nyugodt, zavartalan környezetben dolgozni. Indításnál kérdést tegyél föl, hogy lehetséges-e a kapcsolat. Az első alkalmak során lehet, sőt, valószínű, hogy nehezen, vagy egyáltalán nem fog menni. Az egész gyakorlás kérdése, mint minden e világon. Van egy módszer, amit érdemes kipróbálni. Mikor elkezded, mozgasd a planchette-et körkörösen, vagy nyolcas alakzatban a táblán, de ne túl gyorsan. Miközben a mozgást végzed, különülj el ettől. Csak figyeld. Hasonlóan, mint mikor burgonyát hámozol, vagy kocsit vezetsz. Hagyjad történni a dolgokat magától. Ezt egy kis gyakorlással el lehet sajátítani. Közben ne felejtsd el a kérdésed. Ha úgy érzed, valahol meg kell állni, akkor tedd azt. Ez az érzés nem lesz erős, inkább csak sugalmazás szerű. Hallgass rá! Idővel bele jössz.
Ha a jelzett betűkre nem emlékszel pontosan, használj jegyzetet. Az üzenetek nem tűnnek mindig elsőre értelmesnek, ezért érdemes később is átnézni a leírtakat. Megesik, hogy az üzenet nem felel meg a helyesírásnak, vagy rövidítéseket használ. Idővel ezt is megszokod.
Gyakorlással, a planchette összefüggő és használható válaszokat fog adni. Fontos, hogy a gyakorlás nem csak annyi, hogy egyszer húsz percig próbálkozol, s feladod, mondván ez hülyeség. A gyakorlás kb. két hétig minden nap harminc perc. Sok sikert! |