Szellemtblk:








A tblt ltalban kett ember hasznlja, de lehet egyedl is.
A tblt helyezd az ledbe, vagy asztalra s a planchette-et a mutat s a kzps ujjad hegyvel rintsed, de ne nyomjad tl ersen. Fontos a hozzlls. A hangulat kihat az eszkz mkdsre is. Nincs semmilyen szertarts, vagy mvelet meghatrozva a hasznlathoz. Amennyiben gy rzed, kellenek neked bizonyos mveletek, szertartsok, csak nyugodtan. Ajnlott hasznlat eltt egy rvid meditci, amivel lenyugtatod a gondolataid s rhangoldsz az adott krdsedre. Ehhez mrten rdemes nyugodt, zavartalan krnyezetben dolgozni. Indtsnl krdst tegyl fl, hogy lehetsges-e a kapcsolat. Az els alkalmak sorn lehet, st, valszn, hogy nehezen, vagy egyltaln nem fog menni. Az egsz gyakorls krdse, mint minden e vilgon. Van egy mdszer, amit rdemes kiprblni. Mikor elkezded, mozgasd a planchette-et krkrsen, vagy nyolcas alakzatban a tbln, de ne tl gyorsan. Mikzben a mozgst vgzed, klnlj el ettl. Csak figyeld. Hasonlan, mint mikor burgonyt hmozol, vagy kocsit vezetsz. Hagyjad trtnni a dolgokat magtl. Ezt egy kis gyakorlssal el lehet sajttani. Kzben ne felejtsd el a krdsed. Ha gy rzed, valahol meg kell llni, akkor tedd azt. Ez az rzs nem lesz ers, inkbb csak sugalmazs szer. Hallgass r! Idvel bele jssz.
Ha a jelzett betkre nem emlkszel pontosan, hasznlj jegyzetet. Az zenetek nem tnnek mindig elsre rtelmesnek, ezrt rdemes ksbb is tnzni a lertakat. Megesik, hogy az zenet nem felel meg a helyesrsnak, vagy rvidtseket hasznl. Idvel ezt is megszokod.
Gyakorlssal, a planchette sszefgg s hasznlhat vlaszokat fog adni. Fontos, hogy a gyakorls nem csak annyi, hogy egyszer hsz percig prblkozol, s feladod, mondvn ez hlyesg. A gyakorls kb. kt htig minden nap harminc perc. Sok sikert! |